Damatlık Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Damatlık Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Düğün günü, insanın hayatındaki en özel günlerden biridir. Bu günün sonsuza dek mutlulukla yad edilebilmesi için her detaya dikkat etmek gerekir. Damatlık seçimi de bu bakımdan oldukça önemli. Yeni bir hayata adım atılan gün, üzerinizde sizi şık gösterecek ve iyi hissetmenizi sağlayacak bir erkek giyim kombini olmasına özen göstermelisiniz.

Doğru Kıyafetleri Seçmek

Her şeyden önce, kıyafeti düğünün yapılacağı mekâna göre seçmenizde fayda var. Mesela kapalı alanda bir düğün planlıyorsanız, koyu tonları seçmeniz faydalı olacaktır. Zira düğün salonu, nikah dairesi gibi yerlerin ışıklandırmalarına fotoğraf makinelerinin flaşları eklenince epey ışığa maruz kalacağınızı dikkate almanız gerekir. Üstünüzde koyu bir takım elbise olması bu ışığın fotoğraflarda yansıma yapmasını ve kötü görünmenizi önleyecektir.

Eğer açık havada ve ilkbahar/yaz aylarında bir düğün planlıyorsanız, bej, krem, beyaz gibi renkler sizin için oldukça uygun. Bu renkler size sıcak ve şık bir görünüm kazandıracaktır.

Tüm bunlarla birlikte, kıyafet seçiminin yalnızca görünümle ve şıklıkla alakalı bir durum olmadığını belirtmekte fayda var. Düğününüzde giyeceğiniz bir kombin yaratmak istiyorsanız, polyester ürünlerden mutlaka uzak durmalı ve gerçek kumaştan yapılan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Damatlık Seçiminde Malzeme Neden Önemlidir?

İlk başta, polyesterden yapılan bir ürünün daha ucuz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu tarz bir ürünün maliyeti ödemekten kaçındığınız kıyafetin parasından daha yüksek olacaktır.

Kumaştan imal edilen erkek pantolon ceket ve gömlek modelleri hava geçirgenliğine sahiptir. Polyester ürünler, özellikle ilkbahar/yaz aylarında sıcaklığın etkisiyle vücudunuza zarar verecektir. Diğer yandan, kaliteli kumaştan yapılan kıyafetlerin esnekliği daha yüksek olduğu için hareket kabiliyetinizi arttıracaktır. Polyester kıyafetlerin bu bakımdan da zorluk çıkardığını ve ani hareketlerde yırtılma, yıpranma riskinin yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Damatlık Alışverişinizi Nereden Yapabilirsiniz?

Pierre Cassi, kaliteli kumaştan üretilen tasarımlarıyla en güzel gününüzde şık görünmenizi sağlıyor. Firmanın erkek giyimi ürünleri içinde damatlık kombinleriniz için oldukça uygun kıyafetler bulunuyor. Dilerseniz hazır damatlık takımlarından birini satın alabilir, dilerseniz mevcut pantolon, ceket, gömlek ve aksesuar modelleriyle kendiniz için şık bir kombin yaratabilirsiniz.

takım elbise damatlık olurmu,

vücut tipine göredamatlık seçimi,

damatlık markaları,

esmer erkeklere damatlık,

vintage damatlık,

askılı damatlık,

gri damatlık takım elbise,

takım elbiseyi damatlığa çevirme,

beyaz damatlık takım elbise,

siyah damatlık takım elbise,

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.