Erkek Pantolon

 Erkek Pantolon

Erkeklerde degişmeyen kıyafet pantolon dur sebebi tek tip üründür, üst kıyafetlerimiz gömlek, kazak,tshirt, farklı modellere girebilir ama pantolon mecburen giyeriz ,klasik pantolon yada spor pantolon mutlaka üstümüzdedir.

Aslında bu kelimeyi çoğu kişi söylerken zorlanır. Zorlanmakta da haklılar çünkü pantolon kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir ve bu kelime Hıristiyan bir saygıdeğer olan Pantaleone adından gelmektedir.

Pantaleone ismi sonradan İtalya’da bazı ahmaklar tarafından bir palyaço ismi olarak benimsetilmiştir. Bu nadide ve aziz ismin komik ve paçavra bir isim olarak benimsetilmesi ayrı bir konudur. Pantolon isminin asıl yaygınlaştıran ise İtalyan komedi sanatının en önemli komedyenlerinden olarak bilinen bir palyaçodur.  Bu palyaço, asık suratlı, çirkin, uzun aksakallı biridir. Esmer kadınları çok sever ve onlarla fingirdeşmeyi onlarla vakit geçirmeyi çok seven birisidir.  Hizmetkârları tarafından hiç sevilmez. Parayı çok sever. Para için canını bile verebilecek bir insandır. Bu ilgi çekici tiyatro sayesinde pantolon adı yayılmıştır.

Ancak pantolon isminin gerçek anlamı belden ayak bileğine kadar uzanan, bacakları ayrı saran 5 parça bölümden oluşan bir giyim aracıdır. Pantolonun dikimi ve dikimcisi ne olursa pantolon hep aynı parçalardan oluşur.

Günümüzde en fazla spor pantolon tüketilmektedirler,  özel günlerde ve gecelerde en çok tercih edilen üründe klasik giyim tarzı koleksiyonlardır.

Erkek giyimde  kişiden kişiye değişen bir giyim tarzı vardır ve bir çok türü de mevcuttur. Kot pantolon, düşük belli pantolon gibi.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.