Erkeklerde Gömlek Seçimi

Erkeklerde Gömlek Seçimi

Klasik erkeklerin gömlek seçimlerinde çok zorlandıkları kesindir, gömlek işlemi bittikten sonra kravat uyumuda ayrı bir dert alır, ne kadar çok desen o kadar çok sorun demektir aslında.

İnsanlar için gömleğin neler ifade ettiği zaten bilinmektedir ancak gömlekler sizce her insana yakışıyor mu?

Klasik Gömlek mi?

Kareli Gömlek mi?

Spor Gömlek mi? Sizce seçim hangisi ?

Gömleğin bir insana yakışması için öncelikle insanın teniyle gömlek renginde bir uyum olması şarttır. Bu uyum olmaz ise saten o gömlek giyilemez. Giyilse bile gömlek giyilen kişinin üzerinde hoş durmayacaktır.

Giyilen gömleğin insan üzerinde hoş durması için bazı şartlar vardır:

Gömlek seçimi: Sizin için en önemli noktadır. gömlek seçerken öncelikle kendinizi tanımalısınız.

Bana ne yakışır? Bu soruyu kendinize sorduktan sonra biraz düşünün ardından sizin için en iyi gömleği seçin bu gömlek seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar, rengi, şekli ve temasıdır.

Rengi, hem sizin sevdiğiniz bir renk olmalı hem de ten renginiz ile uymalıdır. Eğer bu 2 uyum sağlanırsa diğer noktalar saten kendiliğinden gelir ancak biz yine de açıklayalım.

Şekli, kollar, manşet ve omuz bölgesi olarak düşünebilirsiniz. Bu bölümlerin şekilleri sizin için uygun mu? Kol bölümü nasıl dikilmiş. Düğmeli mi? Bunlara dikkat etmelisiniz ve size yakışacağına ve yakışmayacağına dair tam bir karar vermelisiniz.

Teması, temasını üzerinde şekiller olarak düşünebilirsiniz veya üzerinde ki motifler. Bunlar görsellik açısından çok önemlidir. Ciddi birinin Kareli veya  motifli bir gömlek giymesi hiç uygun değildir.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.