Kaz Tüyü Erkek Mont Kaban

Kaz Tüyü Mont Erkek

Birçoğumuz kıştan kaçsa da gelmeyen kış sonrası neredeyse hepimiz soğuğu ve yağmuru ara olduk. Beklediğimiz serin havalar ve yağışın gelişiyle her yıl mevsim dönüşlerinde yapılan yazlık kıyafet kaldırıp, kışlık ihtiyaçlarımıza bakmak. İlk kontrol ettiğimiz şey şüphesiz montlarımız olur. Zira ne kadar ince kazak veya gömlek giyersek giyelim asıl ısı ve sıvı korumasını bize sağlayacak ürünümüz monttur. Bu yazımızda hem kadınların hem erkeklerin çok tercih ettiği ısı ve sıvı yalıtım gücü çok yüksek olan ve çok hafif bir ürün olan Kaz Tüyü Mont Erkek ürünlerinden bahsedeceğiz.  Kullanıcına ağırlığını hissettirmeyip bütün ısıyı montun içine hapsedebilmesinin ardındaki özelliklerini açıklayacağız.

Neden Kaz Tüyü Mont?

Bu malzeme yerine sentetik birçok malzeme de kullanılabilirken, ki bu örnekleri de kullanılıyor ve üretiliyorken neden kaz tüyüne yöneliyoruz? Bunun sebebi kaz tüyünün yalıtım gücünün ve hafifliğinin diğer sentetik maddelerin çok üzerinde bir kullanışlılık sağlaması. Kaz tüyü çok hafif bir yapıya sahip olan aynı zamanda pozisyonunu koruma yani verilen şekilde kalma özelliğine de sahip olan lifli yapıda bir üründür. Doğal hali ile şekillendirmesi kolay olan bu malzemenin hafif yapısı ile özellikle soğuk iklim bölgelerindeki insanların, dağcıların ihtiyaç duyduğu bir malzemedir.

 Kaz Tüyünün nefes alan yapısı aynı zamanda nemi de içine hapsetmesine ve ağırlaşmasına sebep olur. Bu durum da kaz tüyünden yapılan ürünün ağırlaşmasına ve yalıtımını kaybetmesine sebep olur. Bu durumun önüne geçebilmek için kaz tüyüne hidrofobik su itici özellik uygulanır. Bu sayede sıvı yalıtımını kazanır ve ağırlaşmasının önüne de geçilmiş olur.

Kaz Tüyü Mont Sahibinin Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

  1. Montu alırken montun kalitesini belirleyen fill sayısını dikkate almak gerekir. Ürünün özelliklerinde dolgu adedi olarak belirtilen 600 fill,800 fill,850 fill gibi değerler ne kadar yüksekse bu durum montun kalitesinin de yüksek olduğuna işaret eder.
  2. Montun temizlenmesi gereken bir durumda normal yıkama yerine bu konuda tercih edilen markaların tavsiyesinden yani kuru temizlemeden faydalanmak gerekir.
  3. Ürünü kaldıracağımız durumlarda çok basık bir durumda bırakmamız ürünün şekil alma kolaylığından ötürü dış hacmini yitirmesine veya kalıbının bozulmasına sebep olabilir. Şeklini kaybetmeyeceği bir şekilde saklamakta fayda var.

 Dolgu miktarı ürünün kalitesini ve yalıtım gücünü belirlediğinden dolayı Kaz Tüyü Mont Erkek kullanıcılarına farklı mevsim koşullarına göre uygun nitelikler sunabiliyor. 

Kaz Tüyü Mont Fiyat Bilgisi

Sentetik malzemelerden üretilen montlara nazaran doğal olarak fiyat farkına sahip olan Kaz Tüyü Mont Erkek kullanıcılarına uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Uygun fiyatlarıyla ürününü kendisi üreten PİERRE CASSİ firması Kaz Tüyü Mont Erkek giyim ürününü de kendisi üretip yurt içi ve yurt dışına toptan satış ve bayilik hizmeti sunmaktadır.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.