Erkek Gömlek Beyaz Mavi Çizgili

Beyaz Mavi Çizgili Gömlek

Erkek giyim modasında, çalışma alanından günlük yaşantıya kadar her anda gömlekler tercih edilebilir. Çünkü gömlekler kişinin üzerinde hem şıklığı hem de spor rahatlığı taşımasını sağlar. Görünümüne özen gösteren ve belli bir tarzı olan erkekler, yapacağı doğru tercihler ile her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilir. Ancak bunu yaparken de bazı kurallara dikkat etmekte fayda var. Bunlardan bir tanesi kombin yaparken renk uyumuna dikkat edilmesidir. Örneğin; beyaz mavi çizgili gömlek modelleri, keten veya kanvas pantolonlar ile eşleştirilebileceği gibi jean ile de kullanılabilir. Çünkü gömlekteki mavi esinti, kotlara da uyum sağlar. Bir gömleği pantolon ve ceket ile bütünleştirirken birebir aynı tonda renkler tercih etmemeye dikkat etmelisiniz. Bu doğrultuda ton-sür-ton olarak da bilinen bir rengin farklı tonlarını da kombininize yerleştirebilirsiniz.

Gömlek ve pantolon kombinlerinde yapılan bir diğer yanlış kumaş seçimidir. Örneğin şık bir yere gideceksiniz ve gömleklerde şıklık tercih edenlerdensiniz. Parlak kumaşta bir gömlek giyecekseniz asla bunu parlak takım elbiseyle bütünleştirmeyin. Daha mat ama gösterişli kumaşlar gömleklerinizi ön plana çıkaracaktır. Klasik erkek gömlekleri, toplantı ya da iş ortamında da kullanılabilir. Bu derece resmi alanlar için kravatlar aksesuar olarak tercih edilir. Kravatın duruşu, gömleğin yakası ile doğrudan ilişkilendirilebilir. Sivri yaka, İtalyan yaka, klasik yaka ya da küçük yakalı gömlekler kravatlar için seçilebilir.

Eğer çalıştığınız ortamda takım elbise zorunluluğu yoksa ya da günlük yaşamda gömlek kullanmayı sevenlerdenseniz casual gömlek modellerini mutlaka deneyin. Çizgili veya desenli modeller sizin de vazgeçilmeziniz olabilir. Beyaz mavi çizgili gömlek, siyah beyaz gömlek, rengarenk çizgili gömlekler bu alanda kullanılan çeşitlerdendir. Kot pantolon ya da kanvaslar ile kolayca kombin edilebilir. Yine aynı şekilde bu gömleklerde de yaka çeşitleri tercih edilebilir. Klasik yaka olduğu gibi düğmeli yaka ve hakim yaka da kullanılabilir.

Bir davet ya da düğün, nişan gibi özel bir törene gidecekseniz, ceremony tarzı gömlekleri kullanabilirsiniz. Ata yaka bu tür gömleklerde daha çok görüyoruz. Kumaş olarak ise parlak ve desenli çeşitlerden oluşuyor. Düz bir takım elbise veya smokinler ile kombin edilebilir. Gömlekteki renge göre smokin ya da takım elbise seçilebilir. Genellikle siyah ve beyazlar ön plandadır. Spor ya da klasik sizin tarzınız neyse gardıroplarınıza onu dahil edebilirsiniz. Beyaz mavi çizgili gömlek ile bir pantolon ya da desenli gömlek ile kapri modelleri kullanabileceğiniz gibi şık siyah bir gömlek ile harika bir takımı bütünleştirebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.