Moda nedir? – Erkek Modası Nedir? – Kadın Modası Nedir?

Moda nedir?  – Erkek  Modası Nedir? – Kadın Modası Nedir ?

Moda Öncelikle İnsanların güncel hayatların gelip geçiçi olan degişik giyim, kuşam, sanat, parfüm, kitap, dergi, yemek, araba, ev, bu saydıklarımız ve ekleyemedigimiz bir çok cisim Modadır.

Kısaca Moda dendiginde Her yerde defileler giyimler , provalar görürüsünüz ama sadece Moda Giyinmek degildir.

Aslında Moda diye bir kavram yoktur.

En iyi Moda sizin kendinizi rahat ettirecek giyim tarzı ,yaşam stilinizi, kitapı,  dergiyi,  ve günlük yaşantınızda anlamış oldugunuz kavram Modadır,

Tiyatro sevmeyen birisi Modadır Diye Tiyatro ya gitmesi aykırı bir durumdur.

Sizler bunları yapmadıgınız sürece başka insanların gözlerine hoş gelmeye çalışırsınız , Bu kavram bana göre Terstir Bir Moda Uzmanı olarak,  Pierre Cassi ailesi,  Ürettigimiz bütün ürünleri günlük hayatımızda giyeriz, kıyafetlerimiz bizim Modamız olurlar.

Dünya Döndükçe İnsanların Moda Kavramı Hep Değişecektir.

Modanın İlk Çıktıgı yer ( Modanın Kalbi ) nerede belirlenir bilgi verelim,

Modanın Dünya da  başkentleri sayılan belli kentler vardır.

Modern Moda kentleri New York, Milano, Paris ve Londra’ dır.

Giyim Modanın kalbi işte bu şehirlerde atar.

Özel Moda haftaları, defileler, moda günleri, fuarlar vs bu şehirlere bambaşka bir hava katar. Bu tür etkinlikler ile adını duyuran diğer şehirler ise; öne çıkan diğer şehirler ise; Dubai, Berlin, Tokyo, Roma, Miami, Hong Kong, São Paulo, Sidney, Barcelona, Madrid, Viyana, Yeni Delhi ve Los Angeles’ dir.

Günümüzde moda denildiğinde akla hep kıyafet gelir. Fakat moda sadece giysi değildir. Moda; müziktir, sanattır, edebiyattır, tiyatrodur, yemektir vs. Peki moda, pahalı olan şeyi almak demek midir? Kesinlikle hayır! Bir çok pahalı şey vardır ki, beş para etmez aslında. Hatta o şeylere nasıl ve neden para verirler anlamam. Mantıklı bir gerekçesi var mı acaba derim ama, aklıma tek gelen şey şu: bazı insanlar parayı nereye götüreceklerini bilmedikleri için, bir noktadan sonra saçmalıyorlar. Hele birde işe zevksizlikleri de girince, iş çığrından çıkıyor haliyle.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.