Yazılar

,

Pierre cassi damatlık ve gelinlik seçimi

Pierre cassi damatlık ve gelinlik seçimi Gelinlik ve damatlığın tarihçesi.

Pierre cassi kısa alıntı giyim makalesi, öyle farklı yerlerde nikah kıydıranlar var ki. Gazetelerde okuyup televizyonlarda seyrediyoruz: Deniz altında yırtıcı köpek balıkları ile beraber dolaştığı derinliklerde, gökyüzünden paraşütle atlarken, bir dağın doruğunda …

Aklıma önce gelenler şunlar . Elbette bir de nikahın olmazsa olmazlarından var olan gelinlik ve damatlıklar var. Onları sıralamaya kalksak sayfalar sürebilir. Benim de en kocaman idealim her evlenme yıldönümünde farklı bir ülkeye gidip oranın geleneklerine yönelik nikah tazelemekti; ama bu hayalimi bir çeşitli gerçekleştiremedim. Bunu yapamadığım amaçlı hayıflanırken gelinlik ve damatlığın ne türlü meydana çıktığına takıldı aklım. Antropoloji ve halkbilime meraklı olduğum takdirde bu konuyla alakalı bir denetim yapmadım. Düş dünyamda dolaşırken aşağıdaki minik öykü meydana çıktı:

Binlerce sene öncesinde kişilerin minik kanatları varmış. Bu kanatlar ne uçmaya ne de okşamaya yararmış.Allah’nın insanlara verdiği bir süsmüş yalnızca . Kelebeklerin kanatları civarı rengarenkmiş. İnsanları kanatlarının renklerine yönelik isimlendirirlermiş. Düğün Töreni törenlerinde insanlar bu kanatlarına veda ederlermiş. Böylelikle bekarlar ve evliler kanatlarına bakılarak ayırt edilirmiş. Kanatsızlar evli, kanatlılar bekar… Dullar amaçlı ne varmış bilmiyorum. Neyse gelelim düğün töreni merasimine .

Ateş Vadisi tecrübe et surat metrelik minik bir geçit varmış. Davetiler bir ralli izlercesine bu geçidin üzerinde sokak süresince sıralanırmış. Gelinle damat bedene kayıp vermeyecek ama kanatları eritecek civarı hafif bir ateşin meydana geldiği bu vadiden ele ele geçerlermiş. On -on 5 dakikalık bu yürüyüş anında vadideki ısı onların kanatlarını eritirmiş. Esasında çok ateş vermeyen bu tören anında çekilen sorun evlenme esnasında çekilecek sorunları temsil ediyormuş. Gelinle damat bu yürüyüş anında birbirlerinin ellerini bırakırsa nikah geçersiz sayılıyormuş. Bu, onlar amaçlı son bir düşünme fırsatıymış belki de. Bu sorunlara katlanıp Ateş Vadisi’nden geçenlerin evlilikleri tescil ediliyormuş. Bu töreni terk edenlerin kanatlarının yarısı yanık kaldığı amaçlı şunlar toplumda itibar görmüyorlarmış.

İnsanlar onlarca sene bu ananesi sürdürmüşler. Gel zaman git zaman evlenme dışı ilişkiler artmış; insanlar evlenme müessesenini yok sayıp beraber yaşamaya başlamışlar. Üstelik evliler eşlerini aldatmaya başlamış. Topluluk bozulmuş, bilgili insanlar, toplumun ileri gelenleri bunu ne türlü çözeriz diye düşünmüşler. Evliliği reddeden insanlarla konuşup ” Niçin bunun gibi yapıyorsunuz ?” demişler. Aldıkları yanıt onları şaşırtmış: “Tören esnasında vadiden geçerken yaşayacağımız acıdan korkuyoruz.” Aylarca düşünmüşler ve çözümü bulmuşlar: Ateş Vadisi’den geçerken kanatların yanmaması amaçlı kanatlara bir kılıf takılmış. Bu kılıf öyle bir maddeden inşa edilmiş ki vadiden geçerken eriyormuş, böylelikle “kanat erimesi” ritüeli gerçekleşiyormuş. Ardından pek çok birey bu modayı benimsemiş, evlilikler çoğalmış , topluluk vareste. İşte gelinlikle damatlık o vakitten kalma bu sahteciliğin bir devamıymış. Her Geçen Zaman kişilerin kanatları evrim mi desem ne desem düşmüş; ama başlangıçta yalnızca kanatlara takılan bu kılıf yaratıcı kişilerin elinde süslenmiş kıyafetlere dönüşmüş. Peki evlenme müessesesi vareste mu? Niçin kurtulmamış? “Halkalı Köle”ler meydana çıkmış? Belki bir zaman de bunu ifade eden bir öykü yazarım.

damatlik-blog damatlık-secerken

tuxedo-damatlik-suitmen erkekbordo-gomlekleri

, , ,

Erkegin Kaliteli Duruşu Giyime yansıdı

Erkeğin en şık hali Pierre Cassi

 

Klasik giyinmeyi seven erkeklerin en çok giymeyi tercih ettiği kıyafet tabii ki takım elbisedir.

Takım elbiseyi tamamlayan şık bir gömlek ona uygun bir kravat ve onu bütünleyen kol düğmeleri.

Takım elbiselerin ilk adres artık Pierre Cassi, tekstil sektörünün yeni yüzü olan firmamız tüm enerjisini erkek takım elbise, damatlık, klasik çoçuk giyim, bebe takım elbise modelleri için harcayan Pierre Cassi 2013 koleksiyonu şık tasarımlara ev sahipliği yapıyor.

Pierre Cassi ürünleri ile her zaman en şık ve en çok beğenilen erkek giyim koleksiyonlara sahip olmuştur. Sayılı meslek grubundaki insanların üzerinde mutlaka bir Pierre Cassi imzasını görmek mümkün olacaktır. Pierre Cassi ’nin bu denli çok tercih edileceğinden emin olmamızın sebebini 2013 giyim koleksiyonu incelediğinizde göreceksiniz.
Çizgisinden ve kalitesinden asla ödün vermeyen bu güçlü markanın erkekler için ürettiği takım elbiseler bir kalıp halinde adeta üzerine oturuyor ve asil bir görüntüye sahip olmanızı sağlıyor. Pierre Cassi her zaman rahat giyilebilen ve kullanılabilen tasarımlar üretmiştir. 2012 takım elbise modelleri de iş hayatı içerisinde çok rahat kullanılabilen kesimlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda çok şık bir görüntüye sahip modeller de yer almaktadır.

Erkegin Kaliteli Duruşu Giyime yansıdı, farklı model ve ürünleri ile baylar artık daha çekici ve daha modernler pierre cassi farkı ile.

Pierre Cassi Modern giyim koleksiyonunda göz kamaştıran modeller erkeklerde gücün ve asaletin sembolü olacaktır.

 

bay-giyim-koleksiyonu modern-erkekgiyim erkek-armali-ceketler klasik-erkekpantolonu klasikerkekpantolonu darkesim gomlek

, , ,

Damatlık Modelleri 2014

Damatlık Modelleri 2014.

 

Erkek giyiminde öncü olan Pierre Cassi bu anlamlı günde damat adaylarının son derece şık görünmeleri için birbirinden güzel damatlık modellerini düğün çiftlerin  beğenisine sunuyor.

Birbirinden güzel damatlıkları inceleyin ve kendinize en uygun olan damatlığı seçerek hazırlığınızın en önemli ayrıntılarından birini mutlulukla tamamlamış olun. Cezbedici görünmenin kolay yolunu siz de tercih edin, mutluluğunuzu Pierre Cassi ile bir kat daha arttırın.

Pierre Cassi’nin birbirinden güzel damatlık modellerinden kendi zevkinize en uygun olanı seçin ve farkınızı gösterin. Unutmayın farklı olmak her zaman sizi bir adım öne taşıyacaktır, şıklığın farkını Pierre Cassi’yle yaşayın…

Damatlık modelleri ile ünlü firmamız bir çok modele ev sahipligi yapmaktadır.

2014-damatliktakimelbise damatlik-2013 darkesim-takimelbise

Bay Giyim 2013

Pierre Cassi, Bay Giyim 2013

Pierre Cassi’nin birbirinden şık bay giyim modelleri 2013 yılına damgasını vuracak, erkek şıklığı denilince ilk akla gelen isimlerden olan Pierre Cassi, bu yeni yılda da erkeklerin şıklığına şıklık katmak için çalışıyor. Pierre Cassi’nin sonbahar-kış koleksiyonunda yer alan birbirinden karizmatik montlar, kabanlar, atkılar kış mevsiminin soğuk aylarında beyleri hem soğuktan koruyacak hem de beylerin şıklığının tamamlayıcısı olacaklar.

Bay Giyim 2013 modelleri yaz aylarında ise Pierre Cassi’nin keten pantolonları, yazlık gömlekleri ve çok daha fazlası  beylere çok yakışacak. www.pierrecassi.com

Pierre Cassi pantolon, gömlek, damatlık, takım elbise, kaban, palto, mont, kravat, Jeans, çocuk takım elbise, büyük beden giyim, spor kıyafetler, blazer ceket, spor takım elbise, Spor pantolon, spor gömlek, kışlık pantolon, kışlık takım elbise, moda kıyafeti, bebe takım elbise, çocuk gömlek, çocuk pantolonyazlık mont, keten takım elbise, keten pantolon, keten gömlek, pamuklu gömlek seçeneklerinin birbirinden güzel modelleriyle 2013’te de bay giyim de öncü marka olmayı hedefliyor.

Baylar şıklığından taviz vermesin diye özenle çalışan Pierre Cassi, bayları 2013’te de tüm modelleriyle adım adım şıklığın zirvesine taşıyor.

Pierre Cassi 2013 koleksiyonu yer alan erkek giyim koleksiyonları  beyleri memnun edecek. Bu özel bay giyim ürünleri doğru aksesuarlarla kombinlediğince şıklık beyler için sorun olmaktan çıkacak. Bugüne kadar Pierre Cassi’yle göz kamaştıran beyler firmamızın 2013 modelleriyle de göz dolduracak.

Giyimine özen gösteren beyler, şıklık yaşamınızın vazgeçilmez bir parçasıysa doğru adresiniz Pierre Cassi. Siz de firmamızın özenle ürettiği kıyafetleri tercih ederek giyimde mutluluğu yaşayabilirisiniz.

Pierre Cassi Bay Giyim 2013 size farklı bir serüven yaşatacaktır.

baygiyim-2013-takimelbise-modelleri ikidugmetekceket yunsiyah-takimelbise-altinyildiz

 

,

2013 Damatlık Modelleri

2013 Damatlık Modelleri

  Damatlık modelleri seçmek kolay bir zanaat degildir, en önemli ve can alıcı noktada şık olacak kişi sizsiniz, bu sene Damatlık takım elbise ve erkek nişanlık modellerinde ön plana daha şık, sade ve göz alıcı güzellikte damatlık modelleri çıkmaya başladı.

Damatlık Modelleri 2012 -2013 koleksiyon klasmanında düğünler öncesi Pierre Cassi Damatlık bir çok marka ile birlikte piyasaya yeni Smokin koleksiyon ürünlerini sürer iken damatlar için bu yeni modeller hem sevindirici ayrıca onlar için daha şık olacağına benziyor.

                Damatlık yelek fular, damatlık yaka çiçeği, ve Atayaka gömlek, kullanımı çok fazla yaygınlaşma olurken bu damatları daha şık ve güzel bir görüntüye sokarken bir çok damat adayının Smokin  modellerinide tercih ettiği bir klasman oluşturur.

Pierre Cassi smokin ve Damatlık daha çok sadece veya siyah silver, Açık Gri, Beyazi  gibi renkleri tercih eden damatlar bütün yoğunlaşma ve yeni modeller bunlar üzerine yapılmış olarak gösterilmektedir.

, , ,

Beyaz Damatlık Beyazın Sadeligi

Beyaz Damatlık Beyazın Sadeligi

Damatlık Seçimi Sizler için çok önemlidir, Hayatta belkide en önemli günlerinizden biridir, seçme ve seçilme zamanında artık sona gelinmiştir, günün en değerli ve şık kıyafetini siz taşıyacaksınız.

Vitrinde Göz önünde  ev sahibi Damat olmalı, Damatlık Kıyafeti en önemli ayrıntıdır gecede.

Beyaz Damatlık Takım elbise Sadelikle birlikte asaleti ifade eder, göz alıcı bir şıklık kazanırsınız.

Damatlık Takım elbise‘de farklı model ve seçenekler mevcuttur.

www.damatx.com

,

Yazlık Spor Gömlek Modelleri

Yazlık Spor Gömlek Modelleri

Yaz Sezonun sıcak geçmesini bekliyoruz, yazlık sezon ürünlerinde Pamuklu ve Keten ürünleri, Kısa Kollu gömleklere, yazlık pantolonlara model olarak koleksiyonumuza dahil edildi.

Pierre cassi ailesi olarak italyan desen ve kesimlerinden esinlenerek hazırladıgımız 2012 Yazlık Koleksiyonu artık sizlerle.

Bir çok markayı bünyesinde bulunduran Pierre Cassi , Damatlık, Çocuk Kıyafetleri, Büyük beden, Kravat, Kol dügmesi, gibi ürünlerle dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Kıyafetlerimizi daha kışisel ve daha rahat üretmek için dügmeye bastık.

Erkek giyimde kalite üstünüzde.

Toptan Takım elbise

Toptan Takım elbise

Pİerre Cassi Olarak 40 yılın bize verdiği güven ile bir çok firma ve fabrikada başarılı sonuçlar aldık , zincir mağazalarda ilk tercih olma yolunda emin adımlar ile gidiyoruz.

Giyime ve Giysiyi giyen kişiye önem veriyoruz. Pİerre Cassi Takım elbise Üretimde kalitenin nitelikli insan gücünden geldiğine inanarak sektörün en başarılı stilist ve modelleri ile profesyonel kadromuzu oluşturduk.
Dünyada Damatlık ve Takım elbise, Altınyıldız Takım elbise,Yün Takım elbise, (Wool Suitmen), ihracıtındaki Ülke payımızı arttırmak amacıyla yurdışı fuarlarından sürekli birikim alarak katılan firmamız, ülkemizin Büyük beden giyim ve Droplu Takım elbise, pazar eksikliklerini araştırarak yeni çözümler üretmektedir.

Moda Takibini İtalyan, Fransız ve İspanyol tasarımcılar ile irtibata geçerek yeni tasarımlara imza atmaktayız.

, , ,

Damat (smokin) Çıkarıyoruz

Damat (smokin) Çıkarıyoruz,

Pietro Cassi Damatlık ve Smokin Modasına  girmesini bir damadın yaptıgı giyim, Damatlık aksesuar,ürünlerine bakmasında  alışverişte mutlu olmasıyla güzel bir duyguyu bizlere anlatıyor.

Gelen Damat Adayı nasıl damatlık giyeceği için heyecanlanıyorsa ,Pierre Cassi aileside sanki firmamızdan bizlerde damat adayı çıkarıyor gibi mutlu oluyoruz, bizlerin işini ne kadar sevdiginin güzel bir göstergesi.

Pierre Cassi Damatlık